Tatuaże mogą być piękną ozdobą ciała. Jednak nierzadko zdarza się, że wtłoczony w skórę barwnik staje się źródłem kompleksów, zakłopotania i niezadowolenia z własnego ciała. Chwila zapomnienia, bezmyślność albo wybór niesprawdzonego i nierzetelnego studia tatuażu wystarczy, aby wyrządzić swojemu ciału krzywdę. Czy możliwe jest cofnięcie zmian, które miały pozostać z nami na zawsze? Sprawdź!
Urządzenia do chirurgii ratunkiem dla zniszczonej skóry
Dla wszystkich osób pragnących pozbyć się nieestetycznych wzorów na skórze mamy dobrą wiadomość: urządzenia do chirurgii dają szansę na „zmazanie” wstrzykniętego niegdyś w skórę tuszu. Innowacyjne maszyny emitują laser o zróżnicowanej długości, który wnika w głąb skóry i rozbija barwnik. Cząsteczki pigmentu zostają naturalnie usunięte dzięki działaniu układu odpornościowego. Efekt końcowy zabiegu uzależniony jest od kilku czynników, wśród których wyróżnić możemy między innymi głębokość, na jakiej znajdują się cząsteczki barwnika, intensywność koloru, gęstość pigmentu. Po laserowym usunięciu tatuażu nie pozostają blizny (trwały ślad może pozostać wtedy, kiedy pacjent nie będzie stosował się do zaleceń i nie będzie przestrzegał higieny). W miejscach, które miały kontakt z laserem mogą pojawić się niewielkie strupki. Czasami mogą wystąpić przebarwienia lub podrażnienia, które samoistnie znikną.
Czy to boli?
Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Uczucie pieczenia skóry jest jednak niwelowane poprzez stosowanie żelów chłodzących albo strumienia zimnego powietrza. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem powikłań. Co ważne, dla uzyskania w pełni zadowalającego rezultatu, konieczne jest często przeprowadzenie kilku zabiegów.