Nauczenie się prawidłowego wykonywania makijażu trochę trwa. Sporo osób robi tą metodą prób i błędów. Warto jednak pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach internet obfituje w artykuły czy filmy dotyczące technik makijażu. Można tam znaleźć informacje również na temat świetnych kosmetyków, błędów których należy unikać, albo sprytnych makijażowych trików. Poniżej jeden z tych tematów czyli najczęstsze błędy podczas stosowania korektora.
Korektor w płynie i błędy podczas jego stosowania
Korektor w płynie to bardzo wdzięczny kosmetyk, które zdecydowanie warto mieć w swojej kosmetyczce bo przydaje się w wielu sytuacjach. Ten o rozświetlający wykończeniu pomoże na przykład ukryć cienie pod oczami, albo opuchliznę i worki pod oczami. Korektor w płynie o wykończeniu matowym ukryje jakieś drobne niedoskonałości pod oczami. Błąd związany z używaniem korektorów w płynie dotyczy doboru ich odcienia. Kobiety mają tendencję do kupowania korektorów zbyt jasnych – można wtedy osiągnąć opłakany efekt w makijażu, jaki kilka lat temu można było zauważyć na zdjęciach Edyty Górniak. Zbyt mocno rozjaśniona skóra pod oczami, właśnie za pomocą korektora w płynie, w porównaniu do przypudrowanej reszty twarzy, daje naprawdę karykaturalny efekt.
Korektor w pudełeczku o gęstej aksamitnej konsystencji
Chociaż korektor w płynie nie jest aż tak prosty w stosowaniu, prawdziwą sztuką jest prawidłowo aplikować na skórę gęsty korektor o aksamitnej konsystencji, który jest mocno kryjący. Należy używać go tylko i wyłącznie punktowo, w miejscach, gdzie znajdują się jakieś blizny po trądziku, albo większe przebarwienia. Jego mocno kryjąca konsystencja może bowiem obciążać cały makijaż. Tego typu korektora absolutnie nie należy stosować pod oczami. Jest zbyt gęsty i obciążający – to kolejny częsty błąd podczas używania kosmetyku tego typu.
Zły odcień korektora
Generalnie rzecz biorąc najwięcej błędów związanych z używaniem korektorów dotyczy złego doboru odcienia. W kosmetyczce warto mieć korektor dobrany do koloru swojej skóry, oraz korektor do bramy do koloru skóry, na którą nałożono już fluid. Wbrew pozorom te odcienie mogą się naprawdę mocno różnić. Skóra, na którą nałożono już fluid, zwykle ma ciemniejszy odcień niż skóra bez kosmetyku. Jeżeli zatem nałoży się jasny korektor na skórę pokrytą fluidem, będzie miało się na twarzy jasne plamy od korektora.
Korektor w płynie kupisz na kosmetykizameryki.pl